UM Team

UM Team

Lampa wisząca

poniedziałek, 09 marzec 2015 00:00
Dla nas to szczególny projekt, ze względu na ilość i złożoność elementów wymagał szczególnego dopracowania. W lampie poprowadziliśmy instalacje elektryczną oraz zamontowaliśmy biały klosz, dzięki którym lampa przyjemnie rozświetli wnętrza. Dla tych którzy cenią sobie szczególny charakter wieczornego oświetlenia, zamontowaliśmy uchwyty do świec parafinowych :)

Klamka mosiężna

poniedziałek, 09 luty 2015 00:00

Klamka mosiężna o nowoczesnym wyglądzie, wykonana w odlewie piaskowym.

Na zdjęciu w ostatniej fazie wykończeniowej wyrobu.

Klamka okrągła w trakcie obróbki

niedziela, 08 luty 2015 00:00

Na zdjęciu po prawej stronie odlew okrągłej mosiężnej klamki, po prawej klamka po częściowym obtoczeniu.

Pakowanie wyrobów

niedziela, 08 luty 2015 00:00

Zweryfikowane i złożone wyroby są następnie pakowane w torebki foliowe strunowe oraz w kartony.

Składanie wyrobów przed pakowaniem

niedziela, 08 luty 2015 00:00

Przed pakowaniem i wysłaniem Państwa zamówienia, wszystkie składowe wyrobów są dodatkowo weryfikowane tak aby wyeliminować ewntualne braki oraz skłądane.

Na zdjęciu pokazujemy weryfikacja i składanie kompletnego zestawu klamek mosiężnych (Rączki wraz z kwadratem i segerami)

Gięcie na prasie

niedziela, 08 luty 2015 00:00

Gięcie to rodzaj technologii obróbki materiałów (najczęściej metalowych) polegający na trwałej zmianie krzywizn przedmiotu obrabianego- wykonywane na prasach. Początkowo obrys narożnika wycinany jest na wykrojniku z taśmy stalowej, następnie wycięte elementy odkształcane są na tzw. krępowniku.

Obróbka Wibrościerna

niedziela, 08 luty 2015 00:00

Obróbka metali wibracyjno-ścierna to mechaniczna obróbka powierzchni niewielkich elementów prowadzona w  tzw. tumblerach przy użyciu materiałów ściernych (np dodając żywiczne lub ceramiczne kształtki). Stosowana na mokro, polega na wymuszeniu oddziaływania materiału ściernego na obrabiane przedmioty poprzez wibracje. 

Na zdjęciu odlewy gałek kuchennych przed rozpoczęciem procesu obróbki.

Obróbka wykończeniowa- polerowanie

piątek, 06 luty 2015 00:00

Polerowanie, to obróbka wykańczająca która ma na celu uzyskanie żądanej gładkości i połysku powierzchni danego przedmiotu. Polerowanie dokonywane jest zwykle za pomocą miękkich (filcowych) tarcz i materiałów ściernych (np. past polerskich)

Na zdjęciu pokazaliśmy uchwyt przed i po polerowaniu.

Obróbka wykończeniowa- szlifowanie

sobota, 31 styczeń 2015 00:00

Szlifowanie, obróbka wykończeniowa powierzchni za pomocą narzędzi ściernych, w wyniku której uzyskuje się duże dokładności wymiarowe i kształtowe oraz małą chropowatość.

Na zdjęciu ukazaliśmy odlew mosiężnego uchytu kuchennego przed i po szlifowaniu.